10 najważniejszych punktów, jakie pacjenci powinni wynieść z Cannabis Europe

Pod koniec czerwca w Wielkiej Brytanii odbyła się konferencja na temat konopi – Cannabis Europe.
Na scenie obok profesjonalistów z branży pojawiło się kilku pacjentów i lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie. Dziesiątki wykładów i dyskusji panelowych miały miejsce 28 i 29 czerwca.

W tym roku, co zostało przyjęte z zadowoleniem przez organizatorów, kilka z paneli skupiło się na przedstawieniu perspektywy pacjenta, zagłębiając się we wzloty i upadki dzisiejszej branży. Z wszystkich informacji, które zostały udostępnione, wyszczególniliśmy niektóre z kluczowych ustaleń dla obecnych i potencjalnych pacjentów medycznej marihuany w Wielkiej Brytanii.
Czy przyjdzie czas na Polskę?

1. Przepisywanie konopi przez lekarzy rodzinnych powinno być traktowane priorytetowo

Mike Barnes, prezes Medical Cannabis Clinicians Society, osobiście zaapelował do minister spraw wewnętrznych Priti Patel, aby umożliwić lekarzom ogólnym przepisywanie marihuany. W panelu zatytułowanym „Bridging the Gap”, profesor i lekarz stwierdził, że nacisk na recepty od lekarzy ogólnych musi być „priorytetem numer jeden”, jeśli ma być rozszerzony dostęp dla pacjentów medycznych konopi w Wielkiej Brytanii. Barnes namawiał Patela do wprowadzenia „jednolinijkowej poprawki” do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która pozwoliłaby na zmianę przepisów.

2.  „Martwe dziecko nie jest lepsze niż dziecko przyjmujące marihuanę”

Czołowy pediatra na świecie, Bonni Goldstein, i brytyjska aktywistka Hannah Deacon, sprawili, że tłum wokół sceny Expo wypełnił się, gdy mówili o stanie dostępu pediatrów do medycznej marihuany. Goldstein, który od 2008 roku bada marihuanę jako lekarstwo na padaczkę i inne przewlekłe schorzenia, powiedział, że widział u swoich pacjentów 70-80 procentowy współczynnik powodzenia, więcej niż większość leków farmaceutycznych. „Jaki jest sens trzymania się tych paradygmatów farmaceutycznych, kiedy możemy zmienić jakość życia i poprawić losy dziecka za sprawą rośliny?”.

Bonni namawiał również lekarzy do „współpracy” z rodzicami w opiece nad ich dziećmi. Podsumowując rozmowę z – według jej własnych słów – „brutalną” kontrolą rzeczywistości, Goldstein dodał: „Martwe dziecko nie jest lepsze niż dziecko używające marihuany… to jest nie do przyjęcia”.

3. CEO wzywa do dekryminalizacji

Dyrektor generalny Lyphe Group, do której należy największa w Wielkiej Brytanii klinika na receptę, The Medical Cannabis Clinics (TMCC), Jonathan Nadler, wywołał zaskoczenie, gdy okazało się, że chce dekryminalizacji marihuany w Wielkiej Brytanii. Nadler, który przemawiał na panelu „Bridging the Gap”, powiedział, że jest za dekryminalizacją i modelem ” uprawiaj samodzielnie”, jeśli Narodowe Centrum Zdrowia (NHS) nie ustąpi w kwestii dostęp do konopi.

„Myślę, że jeśli NHS się nie zmieni i marihuana nie zostanie zalegalizowana – musimy ją zdekryminalizować, mieć własny rynek i działające na nim kluby” – powiedział. „To pozwoli pacjentom, których nie stać na marihuanę, uzyskać dostęp dzięki rozwojowi na własnym rynku”.

„Pacjenci są specjalistami (…) Lekarze muszą być szkoleni, aby wysłuchać pacjenta, ponieważ prawdopodobnie on wie więcej niż oni”.
źródło https://www.cannabis-europa.com/

4. Zapotrzebowanie na poprawę jakości szkoleń

Profesor Barnes przyznał, że istnieje potrzeba „odpowiedniego i akredytowanego” szkolenia dla lekarzy, którzy chcą przepisywać leki na bazie konopi. Komentarze pojawiły się po tym, jak Jonathan Nadler z TMCC obiecał, że jego zespół już wprowadził i nadal dokonuje „ulepszeń” względem stanowiska po „rozczarowującym” raporcie z CQC na początku tego roku.

Profesor Barnes powiedział: „Pacjenci są ekspertami, więc lekarze muszą być empatyczni i dobrze wykształceni, ale także przeszkoleni, by rzeczywiście słuchać pacjenta, ponieważ osoba przed nimi najprawdopodobniej wie o tym więcej niż oni”.

5. „Śmierć wszystkich klinik konopnych”

Barnes, który jest także przewodniczącym Cannabis Industry Council powiedział ponadto, że chciałby, aby wszechstronny model klinik konopnych, który istnieje obecnie w Wielkiej Brytanii, przeniósł się w kierunku praktyk bardziej skoncentrowanych na schorzeniach ogólnych, takich jak kliniki bólu, gdzie marihuana jest tylko jedną z wielu proponowanych metod leczenia.

„Klinika konopna była jedynym sposobem na rozpoczęcie tego typu leczenia” – powiedział Barnes. „Ale myślę, że jeśli przyjmiemy, że dostęp będzie nadal prywatny, to chciałbym zobaczyć klinikę, w której lekarz może spojrzeć na wszystkie dostępne możliwości, takie jak terapia fizyczna, ćwiczenia, leki bez recepty i konopie po prostu jako część ich ogólnego arsenału”.

Dodał: „Chcemy przyjąć [konopie] jako całkowicie zasadną i zupełnie bezpieczną część medycyny. Więc myślę, że w końcu, pięć lub 10 lat od teraz, klinika zajmująca się wyłącznie marihuaną zmieni się w bardziej ogólną klinikę.”

6 . Podwójne napiętnowanie związane z marihuaną i zdrowiem kobiet

Podczas panelu, w którym badano rolę marihuany w zdrowiu kobiet, Dani Gordon, wiceprezes Medical Cannabis Clinicians Society, mówiła o stygmatyzacji, z jaką spotykają się kobiety, dla których marihuana jest pomocna w różnych stanach zdrowotnych.

Gordon podkreśliła, że wyniki badań są często ” skrzywiane”, aby skupić się na potencjalnych szkodach konopi, a nie na korzyściach dla bólu pacjenta lub ogólnej jakości życia. Dani powiedziała również, że chociaż „nie była wystarczająco odważna”, aby to zrobić, w niektórych przypadkach kontynuowanie przepisywania marihuany w czasie ciąży może wyrządzić mniej szkód niż zmuszenie pacjentki do powrotu do stosowania innych leków lub odpuszczenia sobie objawów jej choroby. nieleczony stan.

Dani Gordon, która w swojej klinice leczyła kobiety w różnym wieku – jej najstarsza pacjentka ma 89 lat – mówi, że stygmat jest powoli przełamywany. Następne kroki? Przełamać również piętno na matkach i ojcach, którzy używają marihuany do celów rekreacyjnych.

7. Pacjenci są sercem tego przemysłu…

W intensywnej dyskusji panelowej, prelegenci Hannah Deacon, Jacqueline Poitras (MAMAKA i IACM Patients Council), Monique Ellis (Chilam) i prowadząca Mary Biles apelowali o poważne traktowanie grup wspierających pacjentów w tym sektorze. Uczestnicy panelu podkreślali ciężką pracę i długie godziny wolontariuszy, którzy od początku pchają medyczną marihuanę do przodu, prowadząc kampanie, edukując, a nawet budując materiał dowodowy.

Ellis, która jest również pacjentką z endometriozą, dodała: „Pochodzę ze świata technologii, w którym króluje twój pracownik techniczny. Tutaj jest dokładnie tak samo – pacjenci są królami i królowymi tej branży”. „Musimy upewnić się, że zajmujemy się grupami zwolenników i to nie tylko w obrębie przemysłu konopi, ale także trzeba myśleć o 'naiwnych’ pacjentach konopi, którzy istnieją poza rodzajem zarodka niewielkiej branży, w jakiej pracujemy”.

8. … więc płać im uczciwie

Uczestnicy panelu poprosili również o od dawna wyczekiwane wsparcie finansowe dla firm chcących wykorzystać ich bezcenne doświadczenie do „szybkiego zarabiania pieniędzy”. „Wszystkie informacje i doświadczenia, które zebrali przez lata, podczas tysięcy godzin w nie zainwestowanych, są wartościowymi zasobami dla tych przedsiębiorstw” – powiedział Poitras.

Deacon dodała: „Nie sądzę, że firmy z branży konopi powinny traktować ten model biznesowy inaczej niż jakikolwiek inny sektor usług. Kto jest twoim interesantem? To twój pacjent i twój lekarz. W ten sposób zarabiasz pieniądze, więc zrozum, czego chce twój pacjent, jak można go połączyć z lekarzami i zainwestuj w to pieniądze.”

Niewielki wkład w wysokości zaledwie 200 funtów miesięcznie pozwoliłby firmie Medcan Support, która zapewnia wsparcie dziesiątkom rodzin chcących spróbować medycznej marihuany dla swoich dzieci, na zatrudnienie pracownika w pełnym wymiarze godzin.

9. Przepaść między „czarnym rynkiem a legalnym rynkiem marihuany

Raper i entuzjasta marihuany Big Narstie odniósł się do kwestii olbrzymiej przepaści między przeważającym „białym” legalnym przemysłem marihuany medycznej a rynkiem rekreacyjnym, który jest ogromną częścią wielu różnorodnych kultur czarnych i etnicznych, wykorzystujących roślinę do celów leczniczych, duchowych i dobrego samopoczucia.

Narstie wyraził również swoje aspiracje, aby w przyszłości otworzyć klinikę Ricka Simpsona, leczącą pacjentów i prowadzącą kursy dotyczące bezpiecznego stosowania olejku Ricka Simpsona.

10. Fair Trials rozpoczyna globalny projekt na rzecz sprawiedliwości

Przedstawiciele organizacji pozarządowej „Fair Trials” i „Last Prisoner Project” zakończyli konferencję ogłoszeniem nowego globalnego projektu dotyczącego sprawiedliwości, którego celem jest zapewnienie ulgi więźniom skazanym za przestępstwa związane z marihuaną.

Poprzez współpracę z lokalnymi partnerami w odpowiednich jurysdykcjach, projekt Fair Trials ma na celu identyfikację osób potrzebujących pomocy prawnej i będzie rekrutował, szkolił i dobierał prawników-ochotników, którzy podejmą się prowadzenia ich spraw.

https://cannareporter.eu/en/2022/07/06/10-pontos-chave-para-os-pacientes-levarem-da-cannabis-europa/

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Przeczytaj również