Napełnianie cartridga ekstraktem do waporyzacji

Odtwórz wideo

Tu znajdziesz przykład jak poprawnie przelać ekstrakt do waporyzatora.

  1. Otrzymaną w aptece strzykawkę wyjmij z saszetki, a następnie zdejmij zatyczkę znajdującą się na jej końcówce.
  2. Nałóż igłę na strzykawkę i przyciśnij upewniając się, że jest poprawnie nałożona.
  3. Trzymając strzykawkę skierowaną igłą do góry, równomiernie podgrzewaj ekstrakt ciepłym strumieniem powietrza przez około minutę do momentu, aż konsystencja zmieni swoją gęstość. Można to sprawdzić poprzez pociągnięcie tłoczka w przeciwnym kierunku niż do wyciśnięcia. Podgrzej przez kilka sekund również igłę, dzięki temu przelanie ekstraktu będzie łatwiejsze. Do podgrzania możesz użyć np. suszarkę do włosów.
  4. Przyłóż końcówkę igły do szklanego wnętrza cartridga i bardzo ostrożnie przelej 0,45 ml (zgodnie z podziałką na strzykawce) ekstraktu powoli obracając cartridge w palcach.
  5. Nałóż ustnik i dokładnie zakręć.
  6. Przykręć cartridge do baterii.
  7. W celu rozgrzania baterii, przed przyjęciem dawki, weź 2-3 krótkie pociągnięcia nie zaciągając się.
  8. Przyjmij optymalną dawkę wciągając ją najpierw do ust i dalej do płuc. W razie potrzeby powtórz wdechy do momentu osiągnięcia podążanego efektu przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych.

 

Uwaga! W przypadku zabrudzenia powierzchni lub dłoni należy oczyścić alkoholem. Używanie suszarki nie jest obligatoryjne, ale bardzo ułatwi proces napełniania cartridga. Suszarkę możesz zastąpić innym źródłem ciepłego powietrza. Pamiętaj, aby zachować przy tym ostrożność i nie stosować zbyt gorącego nawiewu, który mógłby uszkodzić strzykawkę. Czas nagrzewania ekstraktu może się różnić w zależności od temperatury zewnętrznej i warunków przechowywania strzykawki. Niedostateczne rozgrzanie ekstraktu może spowodować, że w trakcie przelewania, igła zostanie zepchnięta ze strzykawki, a produkt się wyleje.

Przeczytaj również